Časte dotazy

Mohou instituce nakupovat na fakturu?

Ano, v případě institucí (základní umělecké školy, základní školy, konzervatoře, apod.) zasíláme zboží automaticky na fakturu se splatností 14 dní.

Kdo hradí dopravu?

  • Při objednávce do 3.000 Kč vč. DPH hradí dopravu objednavatel.
  • Při objednávce nad 3.000 Kč vč. DPH hradí dopravu firma Guitar Centre.

Jakým způsobem lze za zboží zaplatit?

V případě osobního odběru na prodejně můžete zaplatit hotově, případně umožňujeme platbu okamžitým bankovním převodem. Na prodejně není možné platit kartou. V případě zasílání zboží lze vybrat více možností platby: dobírka, platba kartou on-line, okamžitý bankovní převod, platba předem a platba na fakturu se splatností pro instituce (ZUŠ, konzervatoře, atp.).

Jak dlouho trvá dodání objednaného zboží?

To záleží na zvolené formě úhrady. Pokud objednáváte zboží na dobírku, pak je expedováno nejpozději následující pracovní den (pokud je uvedeno skladem). V případě, že vyberete možnost platby předem, pak je zboží expedováno po přijetí platby.

Jaké jsou optimální podmínky pro skladování kytar a smyčcových nástrojů?

Vlhkost: 40 - 60%

Teplota: 15–25 °C

Nejdůležitějším parametrem pro skladování dřevěných hudebních nástrojů je relativní vzdušná vlhkost. Optimální rozmezí se pohybuje mezi 40-60%. Vlhkost se v průběhu roku výrazně mění a proto pro její sledování doporučujeme zakoupit vlhkoměr. Největší nebezpečí hrozí v suchých zimních měsících, kdy se navíc vlhkost výrazně snižuje vytápěním. V krajním případě může dojít k rozeschnutí a prasknutí přední či zadní desky (v případě celomasivních nástrojů), či k pohybu krku v případě strunných nástrojů. Vlhkost je rozdílná i v rámci místnosti. V zimních měsících není neobvyklé, že vlhkost ve výšce 2 m dosahuje hodnot o 10-15% nižších, než u země. Nástroje tedy nedoporučujeme skladovat na skříni, či ve výškách. Vyhněte se také skladování nástrojů v blízkosti radiátorů, či jiných topidel. Pro nástroje může být také nebezpečný přímý sluneční svit, či ponechání nástrojů v průběhu letního dne delší dobu v autě.

Jaké struny jsou nejvhodnější pro kytary Pablo Vitaso?

Klasické kytary: Nejlepší zkušenost po desítkách vyzkoušených typů strun máme se strunami Savarez modelové řady Corum Alliance 500: 500AJ, 500ARJ a 500AR a také se strunami D´Addario EJ46FF.

Westernové kytary: Nejlépe znějí struny Elixir. Patří sice mezi dražší struny, ale investice se Vám bohatě vrátí v kvalitě zvuku a také v dlouhověkosti strun.

Dodáváte zboží i mimo ČR?

Dodáváme zboží i do dalších zemí. Cena poštovného je vždy stanovena individuálně dle země určení, hmotnosti, velikosti a charakteru balíku. O výši poštovného do zahraničí Vás budeme informovat a vyčkáme na odsouhlasení.