T. Ille: Klasická kytara krok za krokem

Dostupnost: Skladem
Doručíme: do 2 dnů
419 Kč

Nová škola hry na klasickou kytaru od úplného počátku do mírně pokročilé úrovně. Akcent na metodickou přehlednost a postupnost jednotlivých fází výuky – odpovídá standardům výuky na ZUŠ. Praktické rozvržení do tří sešitů v deskách (formát 23,5x31,0 cm).

Klasická kytara krok za krokem představuje originální koncept vycházející z autorovy 30leté pedagogické práce s dětmi. Ve své nové škole hry na klasickou kytaru od úplného počátku do mírně pokročilé úrovně klade skladatel, aranžér a kytarista Tomáš Ille (1971) důraz na metodickou přehlednost a postupnost jednotlivých fází výuky, aby rozvíjení technických dovedností žáka odpovídalo standardům výuky na ZUŠ.

Prstová cvičení, stupnice, etudy a přednesové skladby jsou systematicky řazeny od lehčích k obtížnějším. Autor nadstandardně využívá lidové písně, jejichž známé melodie pomáhají žákovi v technickém zvládání hry. Učitelé nepochybně ocení účelové propojení výuky hry na kytaru se základy hudební nauky, stejně jako názorné barevné ilustrace pro úplné začátečníky v 1. sešitě. Illeho nové přednesové skladby napsané speciálně pro tuto učebnici výrazně obohacují kytarový repertoár zejména pro technicky mírně pokročilé hráče.

1. sešit
25 postupných kroků pro úplné začátečníky
názorné barevné ilustrace jako součást výuky
základy hry společně se základy hudební nauky
procvičování získaných dovedností v jednoduchých cvičeních a 30 jednohlasých melodiích známých lidových písniček s texty

2. sešit
plynulá návaznost na 1. sešit, volba postupu a kombinace repertoáru již na učiteli
jednooktávové stupnice a akordy, rozšiřování teoretických znalostí
30 nových etud napsaných autorem na míru pro tuto učebnici
36 českých a moravských lidových písniček s texty v jednoduché dvojhlasé úpravě

3. sešit
pro mírně pokročilé kytaristy, návaznost na 2. sešit
dvouoktávové stupnice a akordynové i osvědčené kytarové etudy od různých autorů
přednesové skladby Tomáše Illeho, řazené od lehčích k obtížnějším

ilustrace: Jitka Němečková